Stratasys Antero 800NA (PEKK)

3D Printere & scannere

Material egenskap

Plasttype

Annet

Oversikt

Antero 800NA er et av Stratasys PEKK-materialene, som har utmerkede fysiske og mekaniske egenskaper.

I tillegg til å være tøff og slitesterk, kjennetegnes Antero 800NA av høy styrke, høy varmebestandighet, lav avgassing og overlegen kjemikalie-bestandighet. Disse egenskapene gjør det til et nyttig for feks fly- og formfart og egnet for bruksområder som krever holdbarhet og vektreduksjon.

Luft kanal

Elektrisk koblings komponent

Luft kanal

Høydepunkter

Bruksområder

  • Kanaler
  • Komponenthus
  • klipps og braketter

  • Luftfarts komponenter
  • Komponenter eksponert for høy varme 

  • Komponenter eksponert Olje, gass og væsker
  • Kjemisk motstand

Alternativer

  • Beige/brun farge
  • Break-away support (Ikke vannoppløselig)

Fordeler

  • Svært varmebestanding vs andre plaster

  • Svært gode mekaniske egenskaper
  • Høy kjemisk motstand
  • Motstandsdyktig mot slag
  • Billigere en CNC maskinerte deler

Egenskaper

TEKNISK DATABLAD
sikkerhets DATABLAD
EgenskaperTest metodeXZ akseZX Akse
Flytespenning - MPaASTM D63886,759,4
Bruddspenning - MPaASTM D6387359,7
Youngs modulus - MPaASTM D63826402770
Forlengelse, brudd %ASTM D6384,72,3
Forlengelse, flytgrense%ASTM D6386,12,3
Bøyspenning - MPaASTM D790136-
Bøyspennings modul - MPaASTM D79032002650
forlengelse brudd - %ASTM D790no break4,1
IZOD Notched 23°C - J/mASTM D25641,133,3
IZOD un-notched 23°C - J/mASTM D2561730203
HDT 0,45MPa - °CASTM D648150,71
HDT 1,8MPa - °CASTM D648147,23
Vicat Softening Temperature (Rate B/50) - °CASTM D1525155,81
Smeltepunkt °CASTM D7426300,23
Tg (glasstemperatur)ASTM D7426143
Coefficient of Thermal Expansion 40°C (flow) - mm/mm/°CASTM E831na

Kontakt oss for pris