Stratasys Nylon 6

3D Printere & scannere

Material egenskap

Plasttype

Annet

Oversikt

FDM Nylon 6 har den beste kombinasjonen av strekkfasthet og seighet blant FDM -materialer. Den fyller nisjen mellom fleksibiliteten til FDM Nylon 12 og stivheten til karbonfylt FDM Nylon 12CF.

3D print med en av de mest brukte kommersielle nyloner. FDM Nylon 6 leverer den riktige balansen mellom ytelse i et FDM materiale for vellykket utskrift av nylon 6 prototyper og deler.

mekanisk aksel

Interndel i mynt-maskin

Festebrakett

Høydepunkter

Bruksområder

  • Repeterende bevegelses deler
  • Press-fit og snap-on deler
  • Krevende prototyper
  • Motstandsdyktig mot slag og fall, feks el verktøy
  • Produksjonsdeler

Alternativer

  • Kun sort farge
  • Etterarbeid som pussing og lakkering

Fordeler

  • Høy forlengelse brudd
  • Motstandsdyktig mot utmattelse
  • Best for funksjonstesting
  • Vannoppløselig support for avansert geometri

Egenskaper

TEKNISK DATABLAD
sikkerhets DATABLAD
EgenskaperTest metodeXZ akseZX Akse
Flytespenning - MPaASTM D63849,328,9
Strekkfasthet - MPaASTM D63867,636,5
Youngs modulus - MPaASTM D63822321817
Forlengelse, brudd %ASTM D638380,32
Forlengelse, flytgrense%ASTM D6380,230,17
Bøyspenning - MPaASTM D79097,282
Bøyspennings modul - MPaASTM D79021961879
forlengelse brudd - %ASTM D790No breakNo break
IZOD Notched 23°C - J/mASTM D25610643
IZOD un-notched 23°C - J/mASTM D2562873192
HDT 0,45MPa - °CASTM D648na
HDT 1,8MPa - °CASTM D64893
Vicat Softening Temperature (Rate B/50) - °CASTM D1525na
Tg (glasstemperatur) DMA (SSYS)na
Coefficient of Thermal Expansion (flow) - mm/mm/°CASTM E831na

Kontakt oss for pris