Stratasys Nylon 12 CF

Oversikt

FDM Nylon 12 Carbon Fiber (Nylon 12CF) kombinerer nylon 12 og hakket karbonfiber for å oppnå den høyeste bøyestyrken og forholdet mellom stivhet og vekt av alle FDM-materialer. Nylon 12CF gir en renere karbonfiberadditiv prosess enn SLA med tilsvarende styrkeegenskaper.

FDM Nylon 12CF tilbyr styrke og stivhet for å erstatte metall i visse applikasjoner. Bytt ut tungmetallverktøy med lettere, ergonomiske FDM verktøy i karbonfiber. Valider design raskere med karbonfiberfunksjonelle prototyper i stedet for kostbare og tidkrevende metallprototyper.

mekanisk komponent

Luftrør bil

Mekanisk bærebrakett

Høydepunkter

Bruksområder

  • Drill guider
  • Press-fit og snap-on deler
  • Krevende stive og sterke prototyper
  • Produksjonsdeler

Alternativer

  • Sort matt farge

Fordeler

  • Et av de sterkeste FDM plastene
  • Karbon fiber forsterket
  • forebygger statisk oppladning
  • Vannoppløselig support for avansert geometri

Egenskaper

TEKNISK DATABLAD
sikkerhets DATABLAD
EgenskaperTest metodeXZ akseZX Akse
Flytespenning - MPaASTM D6386329
Strekkfasthet - MPaASTM D6387634
Youngs modulus - MPaASTM D63876002300
Forlengelse, brudd %ASTM D6381,91,2
Forlengelse, flytgrense%ASTM D6380,91,1
Bøyspenning - MPaASTM D79014258
Bøyspennings modul - MPaASTM D790103002070
forlengelse brudd - %ASTM D79033
IZOD Notched 23°C - J/mASTM D2568521
IZOD un-notched 23°C - J/mASTM D25630785
HDT 0,45MPa - °CASTM D648na
HDT 1,8MPa - °CASTM D648143
Vicat Softening Temperature (Rate B/50) - °CASTM D1525na
Tg (glasstemperatur) DMA (SSYS)15
Coefficient of Thermal Expansion 40°C (flow) - mm/mm/°CASTM E83125 ?m/(m·°C)(14 ?in/(in·°F))

Kontakt oss for pris