Stratasys Nylon 12

Oversikt

FDM Nylon 12 kombinerer fordelene med Nylon 12 med designfriheten og påliteligheten til FDM 3D printing.

Prototyp raskere og for mindre kostnad enn sprøytestøping ved å bruke samme materiale som produksjonsdelene dine, med en av bransjens mest brukte termoplast.

Styrken, seigheten og de utmattende egenskapene til FDM Nylon 12 gjør den til en perfekt passform for applikasjoner som omfatter snap-fit ​​lukkinger, verktøy med presspassede innsatser og vibrasjonsbestandige deler.

Dashbord deksel plate

komponent deksel

Intern komponent automatisk toalett

Høydepunkter

Bruksområder

  • Repeterende bevegelses deler
  • Press-fit og snap-on deler
  • Krevende prototyper
  • Motstandsdyktig mot slag og fall, feks el verktøy
  • Produksjonsdeler

Alternativer

  • Kun sort farge

Fordeler

  • Høyest slagmotstand
  • Utholdent
  • God kjemisk motstand
  • Vannoppløselig support for avansert geometri

Egenskaper

TEKNISK DATABLAD
sikkerhets DATABLAD
EgenskaperTest metodeXZ akseZX Akse
Flytespenning - MPaASTM D63849,341,8
Strekkfasthet - MPaASTM D63833,441,2
Youngs modulus - MPaASTM D63815101250
Forlengelse, brudd %ASTM D638306,5
Forlengelse, flytgrense%ASTM D6386,15,8
Bøyspenning - MPaASTM D79056,554,5
Bøyspennings modul - MPaASTM D79012601200
forlengelse brudd - %ASTM D790no breakno break
IZOD Notched 23°C - J/mASTM D25613871
IZOD un-notched 23°C - J/mASTM D2561800322
HDT 0,45MPa - °CASTM D64894,7
HDT 1,8MPa - °CASTM D64884,3
Vicat Softening Temperature (Rate B/50) - °CASTM D1525na
Tg (glasstemperatur) DMA (SSYS)34
Coefficient of Thermal Expansion (flow) - mm/mm/°CASTM E831na

Kontakt oss for pris